Jak  to  funguje ?

 

Automatické závlahové systémy dnes pracují zcela bez podnětu člověka a přitom respektují aktuální klimatické podmínky. Celý režim závlahy je řízen plně automaticky a zajišťuje tak velmi úsporné a efektivní zavlažování.

 

Zálivka probíhá výhradně v nočních a ranních hodinách. Dochází tak k minimálním ztrátám vody působením větru a odpařováním a díky malému teplotnímu rozdílu vody a zavlažovaného povrchu nezažívají trávníky a další rostliny teplotní šok.

 

Součástí automatického závlahového systému jsou klimatická čidla pro indikaci množství srážek  a dalších přírodních vlivů, která zajišťují maximální efektivitu závlahy.  Při dostatku přirozených srážek se jednoduše celý zavlažovací systém dočasně odpojí z provozu nebo podle množství srážek upraví či oddálí následující zálivku.

 

Nainstalovaný závlahový systém Vám rozhodně nebude nijak bránit v sekání či jiném užívání zahrady. Potrubí s vodou je ukryté pod zemí v hloubce 25 až 40 cm podle typu plochy a výsuvné postřikovače jsou skryty pod úrovní terénu. Jakmile dojde ke skončení pravidelné závlahy, postřikovače se ihned zcela zasunou do podzemních pouzder a nic Vám nebrání v jakémkoliv využívání povrchu zelené plochy.